SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekanna 5016007
*
nr 501 6007
Tekanna
pläter
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2007
kl 16:44:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 12:33:53
1
100 kr
16/12 20:24:21
2
150 kr
16/12 22:01:59
3
Vinnande bud
17/12 13:27:46
4
300 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver tekanna ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Tekanna
nr 501 6007
Tekanna
pläter
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 12:33:53 | 1 | 100 kr |
16/12 20:24:21 | 2 | 150 kr |
16/12 22:01:59 | 3 | Vinnande bud |
17/12 13:27:46 | 4 | 300 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver tekanna ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41